Про номер Зеленського на Юрмалі

Відки в коміка можуть такі переконання, що теперішня влада краде ще більше як при Януковичові? Зеленский має диплом юрфаку. Він за ним ніколи не працював, але очевидно, має друзів та знайоміх, які працюють чиновниками, зі студентської пори. Також він виступає на корпоративах в київських чиновників. Чує їх розмови, пьяні й відверті патякання.
Як крадуть державні гроші: не відверто ж, а по схемах, потрібен привід. Начебто ці гроші виділяються на будівництво чи купівлю чогось. І от чиновник, який жив в цій системі роками, якщо не десятиліттями, уже й не сприймає те, що написано в таких документах як щось реальне. А тільки як відмовки. Йому й в голову не може прийти, що гроші дійсно підуть на те, що сказано офіційно. Бо він ніколи не бачив справного державного механізму. Й не розуміє, що корупційні схеми імітують його, маскуються під нього. З його точки зору нічого не помінялося.
І не поїде він в якийсь район дивитися чи проклали там дорогу чи ні. Бо треба ж і два рази поїхати: перший - до ремонту, і другий - після.
А навіть, коли якісь зміни сталися там, де він регулярно їздить, то сам факт змін знов таки сприймається як ширма, за якою крадуть. Людина з такою психологією буде переконана, що "крадуть", навіть коли не має доказів. Бо в її очах сам факт якоїсь діяльності - уже доказ.
Такий чиновник вважає себе знавцем, але насправді в нього нема ні теоретичних знань, ні досвіду, щоб оцінити, що насправді відбувається. Що тих грошей, які зараз заходять в Україну, тому більше як було, бо то вже зовсім інші гроші, їх якість змінилася. Це так звані довгі гроші - їх вкладають в те, що дасть прибуток не відразу. Тобто не спекулятивний, на ризиках. А в своєрідний фундамент, на якому потім виросте те, з чого й буде прибуток. Ріст там невеликий, тому беруть масштабами.
Тобто, як не дивно, але таке переконанання, що "крадуть ще більше" - ознака того, що Україна як держава виплила на бистрину, де фінансові потоки рухаються швидше.
В принципі в Зеленського, як в людини яка зробила непогану карьєру, є сильна інтуїція. Але не кожен здатен адекватно витлумачити, що вона підказує. Якщо людина раніше з певною потужністью стикалася лише там де гроші й секс, то й може нове явище витлумачити лише з їх допомогою.
Порно, воно ж то, загалом, не про секс. Так само як бойовик - не про реальні можливості людського тіла та зброї. А романтичні комедії - не про неземне кохання.
Це така собі квінтесенція "магії життя" на зрозумілих пересічному громадянину прикладах.
Безкінечність - це характеристика не матеріального світу, а світу думки, світу ідей. Де бачите на неї хоч натяк, так і знайте, що "это ж-ж-ж неспроста".
Кіно - то спосіб передати звичайній людині інтенсивність і напруження думки інтелектуалів, творців. Ці люди мислять, фактично, трейлерами до фільмів. З перервою на "Топ-10 найнапруженіших моментів у фільмах".

Тілець і Скорпіон

Коли говорять "я пишаюся тим, що я українець", то це трішки не те слово.
Воно не передає суті явища. (Слушно зауважують, що пишатися можна лише своїми досягненнями, якщо вони дійсно реальні. Бо коли ти приписуєш собі несправжні заслуги, то це не гордість, а гординя. А до національності ти нічого не докладав. Та навіть іноземець, який вивчив українську мову в уже зрілому віці, та добився громадянства, коли так каже, то часто-густо має на увазі дещо інше.)
Правильніше говорити "мені подобається бути українцем", "бути українцем - дуже приємно", "я ловлю кайф від того, що я українець".
Україна - Тілець, а це знак насолоди і багатства. Тобто у нас тут такий собі філіал раю. (До речі, дуже традиційний образ в укр. літ.)
А Кавказ і Крим знаходяться в зоні дії знаку Скорпіон. Його називають протилежністью Тільця. Він символізує неспокій і "вечный напряг". Що не є добре.
Тому вихідці з Кавказу часто-густо просто пяніють від України. Вони, звичайно, намагаються пояснити це собі й оточуючим прагматично: "Україна дала мені роботу, Україна дала мені жінку".
Але й тотальний 100-відсотковий "расслабон" Тільця - теж не дуже добре. Бо це як стан сильного алкогольного чи наркотичного спяніння: можна опинитися під парканом, отримати серйозну рану або врізатися на машині в дерево і навіть не помітити цього.
І ці знаки можуть черпати один в одного те, що кожному з них не вистачає. Скорпіон отримує спокій і задоволення, а Тілець - трохи неспокою, стимул до руху.
Тепер ви знаєте, чому Криму без України погано. І що тут роблять чиновники з Грузії.

Гурмани

Уявіть людину, яка сидить і їсть різноманітні сири
(згадуємо всі ці красиві італійські назви),
фрукти - рідні, помірно екзотичні та дуже екзотичні,
раків, креветки, омарів, лосося,
іншу рибку з овочевим гарніром і лимончиком
запиваючи то все коньяком зельтерской минералкою.
Як би ви назвали цю людину?
Гурман? Гурман.
Проклятый недобитый буржуй. Сча мы отберём у тебя твои ананасы.
А коли зайти з протилежного боку? Тобто зробити акцент на тому, не що людина їсть, а чого не їсть.
Ну бо після всього вище наведеного уже банально не влазить :) У мене б не влізло
Мясо.
Вегетаріанець ця людина. Таке гарне слово.
І от уже у гурмана "маскировка 80 левела" :)
Тому що у всіх в голові акцент на тому, чого він бідненький не їсть.
Заборонено йому. То він добровільно. Нащо ж так над собою знущатися.

"Зомбування"

Чогось люблять шукати в Майдані психотехніки, наприклад, згадувати кричалку "хто не скаче - той москаль!"
И робити висновок про зомбування.
А за звинуваченнями в зазомбованості, якось пропустили той факт, що те "зомбування" не означає автоматично чогось поганого. Коли дитині постійно повторюють "мий руки з милом", то її теж "зомбують", тільки тут цей прийом застосовують на користь. Взагалі, в навчанні повсякчас використовують цей прийом, коли звертаються безпосередньо до підсвідомості. До того ж політтехнологи не підходили до кожної людини та не встромляли в неї чарівну кнопку. Психотехніки не придумані з нуля маніпуляторами. Тобто - вони користуються тим, що й так є в людській природі, тобто може спрацювати й саме по собі. Саме так і було на Майдані.
Кожен і учасник, і сам собі контроль. Гіпнотизер і той, кого гіпнотизують.
Люди з цим явищем стикаються постійно. Особливо в той момент, коли намагаються пригадати, чи вимкнули вони праску, закрили воду, і таке інше :)
Вони не памятають. Бо робили то все на автоматі. Інакше кажучи - "у стані зомбі".
А те, що вата прояв природи сприймає як безумовно штучну реакцію, викликану кимось стороннім, щось незвичне і фатальне наводить на невеселі роздуми: в них так і є, підсвідомість настільки покалічена, що не взмозі сама вже функціонувати. У цього Франкенштейна серце не запускається поки його не вдарять струмом.
До речі про участь еліт. Викиньте на смітник совецькі баєчки про те, що еліта - це щось вороже народові. Еліта частина народу, єдине ціле з ним.
Але це знов таки стосується здорового організму. А не штучних кадаврів.
Як найактивніша частина народу може бути осторонь важливого процесу?
Так само як ваше серце не може бути спокійне, коли ви схвильовані, так і еліта активно бере участь всюди, де є народ та його інтереси.

ВВП

По западным методикам сырье нельзя включать в ВВП. Ну потому что оно не товары и не услуги, не продукт.
Нефть, газ, металлы и древесина составляют более 80% российского экспорта.
В Украине - 48%.
Делим ВВП РФ на 5. А Украины на 2.
Получаем, что ВВП РФ в 2 раза больше ВВП Украины. Но население РФ в 3 раза больше населения Украины.
Ну да, там какой-то росcийский экономист так и говорил: "Мы пугаем себя словами, что мы - Украина с нефтью. На самом же деле всё ещё хуже".

Голуби и ромбики або Символіка

Вот почитаешь всякие "масонские тексты" (они же - данные археологии и прочих -логий) и глаза на лоб лезут.
Потому что тамошние данные дополняют Библию до состояния "все голливудские сценаристы курят это".
Ладно я. Человек, начавший знакомство с этой темой со словаря атеиста и прочей советской агитации. И то меня штырит :)
А западные аристократы, жившие лет 200-300 тому в обществе, где религия была одним из столпов? Представляю как их шибануло.
Например, "одним из символов Баала был голубь".
Мысленно примеряем эти данные на все эпизоды библии, в которых фигурирует голубь. Который по сюжету не просто голубь, а что-то там символизирует.
ЧЁ?!! ЧЁ-ЧЁ-ЧЁ?!!!! Да вы гоните! Причём на красный и по встречке!
Это ж что получается...
Во первых - Ной. Который выпустил трёх птичек. И все, получается, только тот ковчег и видели. В смысле - не вернулись. А то, что картинно прилетело с веточкой в клюве, тока маскировалось под птичку :)
Хотя да, кто сказал, что бог который устроил потоп, и тот, кто повелел Ною строить ковчег - это один бог, а не два разных?
Но это так. Ещё ничего.
А вот Новый Завет - это уже покруче будет.
Святой дух в виде голубя... Тарам-пам-пам...
В принципе, там какие-то фарисеи так и говорили Исусу, мол, исцеляешь ты силой Баала...
Ну таки да, Яму он тока 12 казней египетских устроить может, как бог катастроф. Море там, туда-сюда поганять. А шоб исцелять - чего нет, того нет...
Так что родноверы на Исуса и христианство зря бочку катят.

Ну или вот прочитаешь, что во многих бытовых случаях люди не заморачивались и вместо разных замысловатостей рисовали что попроще. Например пентаграмму заменяли ромбиком.
Чой-то сразу вспоминается сцена из сериала "Сверхъестественное", когда Дин и Сем на багажнике своей тачки рисуют пентаграмму: всё, пожитки в безопасности, нечисть не пройдёт. 100%-ая защита.
Начинаешь видеть эти ромбики. Раньше мимо них ходил и не замечал. А теперь понимаешь, что они везде. На доброй трети ворот и заборов твоего населённого пункта. И вообще всех населённых пунктов, где ты был. По три штука сразу. На углах домов, втиснутые в штукатурку.
С подозрением начинаешь вглядываться в окружающий ландшафт. Что он ещё такого очевидного невероятного скрывает? Кроме ромбиков и воркующих голубей, прикармливаемых на всех площадях.

Ну или эта тема, что Люцифер - это латынское название планеты Венера.
Звезда, которая видна утром и вечером...
И тут вспоминаются стихи:

Зоре моя вечірняя,
Зійди над горою,
Поговорим тихесенько
В неволі з тобою.

Вот что думать? Что у автора случайно получилось?
Скорее - пообщался с масонами. Благо их там водилось.
И как бы уже кристально понятно чего это автор со звёздами говорит, да ещё и думает, что звезда знает, что происходит в Украине и ей это интересно.
И чего это ему мерещится, что они оба "в неволі".
Первую серию он сам знает из Библии - про павшего с небес Люцифера в темнице. А вторую ему друзья из масонского клуба пересказали. Хотя бы астрологии по минимуму. Про то, что Украина - Телец. Венера управитель Тельца.
Короче, никакого творческого полёта, никакой бурной фантазии, одна рефлексия на повседневные актуальные дела в терминах, предложенных знакомыми специалистами :)
Сплошное "А белый лебедь на пруду качает павшую звезду..."

Телец и Водолей (Украина и Россия)

Водолеи часто не находят различий между черным и белым, холодным и горячим, плохим и хорошим.
Они готовы каждого встречного записать в свои друзья.
К дружбе Телец относится очень серьезно, случайные знакомые не могут являться настоящими друзьями. А Водолею, что бы сказать: "Привет, приятель" - понадобится не более пяти секунд. Такая скороспелая дружба вызывает подозрение у Тельца.
Водолей наслаждается пребыванием во Вчерашнем или Будущем Дне. Они намеренно решают быть в нереальности, когда им этого хочется. Вот почему Водолеев называют знаком Безумия.
Тельцы относятся к пространству с серьезностью и воспринимают происходящие по принципу Здесь и Сейчас. Для Тельцов и так хватает проблем в Настоящем, которые требуют решения.
Но у Тельца и Водолея всё же есть общая черта – упрямство.
Водолеи очень любят показывать свою значимость и смотреть на других с высоты своих облаков.
Тельцу придётся крепко держать Водолея в этой реальности.

Про рабство і свободу

В Зап. Европе крепостное право возникло в 9 - 11 веке, было отменено в 16 веке. Тогда как в Восточной и Центральной в 16 веке только началось.
Киевская Русь - на уровне с Зап.Европой.

У період польсько-литовської держави (XVI ст.) закріпаченими стали 20 % селян.
16ст. - початок Запорозької Січі.
Повстання. Золоте десятиліття спокою. :)
(То есть 10 лет подряд без восстаний - это уже причина праздновать.)
1654 год.
Знищення Запорозької Січі - 1709
Ліквідація Запорозької Січі - 1775
Задунайська Січ
(кордон між РИ та Туреччиною по річці Буг)
За дозволом султана запорожці розійшлися з-під Аккермана (Білгород-Дністровський) ватагами понад своєю одвічною річкою Бугом рибалити з західного її берега. Запорожці осіли своїми паланками біля Хаджибейського та Тилігульського лиманів, а запорожці на чайках осідали на острові Березані, недалеко від Очакова та на пересипу Хаджибейського лиману, де тепер район Одеси — Пересип.
Частина козаків звернулася до австрійського імператора з проханням дозволити жити в його володіннях. Такий дозвіл козаки отримали. У 1785 році 8 тисяч колишніх запорожців перейшли на землі в провінцію Банат, на береги річки Тиси в її нижній частині (нині — це територія Сербії), ставши австрійськими підданими. Так виникла Банатська Січ.
Зокрема велику роль відіграло бажання імператора взяти реванш у росіян, що переманили на територію Нової Сербії та Слов'яносербії сербських пандурів (які були за способом життя схожі на козаків).

введення кріпацтва:
указ Катерини ІІ від 3 травня 1783 р. - 13 % від території сучасної України.
12 грудня 1796 Павло І видав указ, яким кріпосне право поширювалось
ще на 25 % території сучасної України.

1861 - 1866 годы. Отмена рабства в РИ. 64 роки. Як советская власть.

Про кріпацтво в Росії.
1592 г. - отмена Юрьева дня. Но право срочного сыска беглых крестьян (5 лет. Зап. Европа - год.) давало возможность переманивать обещанием льгот крестьян одних земель в другие, что ввиду конкуренции вело к значительному уменьшению отбываемых земледельцами повинностей.
указ 30 октября 1675 г. допустившим продажу крестьян без земли, постановление Земского собора 1694 об отмене урочных лет для сыска беглых.
Указ 22 января 1719 о первой ревизии, уничтожившей различие между холопами, кабальными и крестьянами и уравнявший деловых людей с дворовыми, и изменение податной системы с поземельной на подушную с возложением ответственности в уплате податей на помещиков.
Манифестом императора Павла I от 5 апреля 1797 помещикам было воспрещено принуждать крестьян к работам по праздникам — и Б. не должна была превышать трёх дней в неделю.

120 лет разницы. Для Надднепрянской Украины и России. Много это или мало?
Зап.Украина и страны Балтии около 40 лет сов. власти.
Днепровая Украина - 70 лет. 30 лет разницы.
Но это ещё не всё.
Александр І отменил рабство в странах Балтии на 60 лет раньше.
Олександр І 20 лютого 1803 видав указ про вільних хліборобів, що полегшував звільнення селян шляхом самовикупу та скасував кріпацтво в Остзейському краї (країни Балтії).
180 лет.
Страны Балтии входили в состав Речи Посполитой под названием Инфлянты.
(перекручена польська назва Ліфляндії. Що в свою чергу є середньовічною німецькою назвою Лівонії. «Країна лівів».)
В А.-В. империи (куда входила Зап. Укр.) рабство отменили в 1848 г.
Разница с РИ - жизнь целого поколения (с учётом ранних браков в среде селян.)
Вернее, в 1848 отменили барщину, а крепостное право - ещё в 1781 году.
Чтоб вы понимали, советский "субботник" - это и есть барщина.

Отмена рабства зачастую была вынужденной мерой. Восстания и т. д.
То есть скорость отмены - своеобразный индикатор социальной активности низших класов.

Ну и на десерт.

Населені пункти на тих місцях, де була Запорожська Січ.
м. Марганець
м. Нікополь
с. Капулівка (200)
с. Республіканець (150)
м. Херсон
с. Покровське (2770)

Разін Степан Тимофійович (бл. 1630, станиця Зимовійська, Донське військо — 1671) — ватажок козацько-селянського повстання проти російського царату. Походив з «малоросійської станиці Зимовійської».
Пугачов Омелян Іванович (1742, станиця Зимовійська, Донське військо — 1775) — ватажок козацько-селянського повстання проти російського царату. Походив з «малоросійської станиці Зимовійської».

Наприкінці XIX століття, при проведенні перепису населення Російської імперії, близько 70% мешканців Акерманського повіту вважали себе козаками, або вихідцями з козаків…
До літа 1918 року на Буджаку діяли загони селянської армії батьки Махно, Чорноморське повстанське козацьке військо (загони отаманів C.Заболотного, Дерев'яги, Я.Кощового, Солтиса, Боровського, Кіршула, Карого, Коваленки, Стратіївського, Солоненка, І.Деркача, Бондаренка, Шевченка), Одеського українського військового Коша (отаман — І.Луценко), Гайдамацькі куріні (отаман — О.Сахно-Устимович), Союзу української молоді (Одеська Січ), Татарбунарська козацька сотня…

Чому Росія здуріла

Сприйняття Росії. До 2013 відчуття було таке: там щось погане коїться, але добре що між нами державний кордон. Це вже нас не стосується. А що було то було.
Тепер, ясна річ, це змінилося. Цілісна картина, коли в 1917 році бандити захопили владу, зуміли її втримати, але самі владою так і не стали. А РФ продовжує діти тими ж методами і є не державою, а терористичною організацією. Саме тому процесс боротьби з нею називається АТО, бо війну можна оголосити лише іншій державі. А проти терористів можна проводити лише антитерористичну операцію. А вирази на зразок "війна з корупцією" (з голодом, наркотиками, хворобами... і терористами) - є лише художнім виразом. Який не перетинається з правовою, юридичною площиною.
Проте, поряд з цим відчуттям, про яке йдеться у першому абзаці, я завжди знала одну штуку.
Кілька поколінь йшло вимивання талановитої молоді до Москви. Побудована певна конструкція. Мігрант в першому поколінні приїзджає до Москви. його діти й внуки уже можуть і не знати українську (чи іншу мову). Але. Є завжди нові мігранти першого покоління, спілкуючись з якими (російською). вони отримують заряд українського духу. Опосередкованний, але вплив національного егрегора.
А після 1991 року талановиті й амбітні їдуть у Київ (чи іншу національну столицю), а в Москву коли хто їде, то на заробітки. Якість людей міняється. Нема з ким спілкуватися.
І навіть сама проблема не може бути сформульована, через хибні уявлення.
Виникає певний дефіцит. Напруга і розвал системи.
Так от, я завжди десь в глибині свідомості це знала, навіть у тому оптимістичному стані. Проте думала, що потрібно більше часу, два чи три покоління, бо все ж таки хтось туди та їхав. А тут й за одне ситуація набрала обертів.
Як описують біду: час зупинився. "Смысли из прошлого складывают в произвольном порядке. Будущого нет."