Надія (hope_of_victory) wrote,
Надія
hope_of_victory

Мажори на машинах

Суспільство помічає їх лише коли вони буквально врізаються в нього. Але це лише верхівка айсберга. Сюди треба додати й тих, хто ні в кого не врізався, а ганяє. Хто вмер сам за кермом дорогої тачки на шаленій швидкості. І всіх тих, хто вмер від передозу наркотиків чи алкоголю. Машина - це лише окремий випадок.
Навіть не так. Це є і там, де фізично смерті нема, бо батьки встигли запихнути у наркологічну клініку. І навіть там, де зовні все добре, не виходить за рамки суспільної пристойності. Зворотний бік великих грошей. Який творить особливий тип психіки. І робить боляче. Наркотики і перегони - лише симптом, пошуки знеболювального.
Вони схожі на батьків - намагаються загребти якнайбільше. Але вже на іншому рівні, навіть в іншому просторі - враженнями. Тут і "вкусив надто великий шматок", і одночасно пусті калорії.
Для батьків гроші - мета. Для дітей - уже фон, точка відліку.
І справа не в тому, що батьки, зайняті бізнесом, що дав великі статки, зовсім не спілкувалися з дитиною. Що б вони могли їй сказати? Чим допомогти? Коли в них самих нема такого досвіду, а є діаметрально протилежний. Інакше вони б не думали, що гроші вирішують всі проблеми. Побільше їх в дитину запихати - і буде щастя.
Гроші-то - одні проблеми усувають, але приводять з собою інші. Не можна сказати, що вони - зло. Вони просто справжні. Частина реального світу.
Вода - основа нашого життя, вона нам необхідна, ми на 70% з неї складаємося. Але коли людину кинути у річку - вона помре. Якщо не вміє плавати. Але хіба житель пустелі, який мріє про воду, вміє плавати? Куди вже там до кораблів.
От так і гроші. Кількість переходить у якість. Або не переходить. Бо людина не здатна це зробити. Якби це був фантастичний серіал, то по місту ходило б чудовисько, яке б жерло людей.
Серіал "Стріла" саме про цей феномен. І Бетмен. І Тарзан.
Чому, думаєте, всі західні багаті люди колекціонують витвори мистецтва, жертвують гроші на університети та виступають меценатами для людей мистецтва? Ну й таке інше у тому ж стилі. Вони будують корабель. Щоб їх діти вижили.
Ну а наступні покоління після такої селекції "приманюють" до себе ще більші гроші.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments