Надія (hope_of_victory) wrote,
Надія
hope_of_victory

Cглаз

Що таке "сглаз"? Злі, що їх завидки беруть, дивляться на людину. Свідомість того не розуміє, бо слова мовлять лукаві облесливі. Чи й розуміє, але ж соціалізація. А підсвідомість зчитує невербальні сигнали. І на словах - ліпші приятелі, а підсвідомо організм готується до бійки або втечі: виділяє всякі допінги, вимикає шлунок та інші вторинні системи, що не потрібні для негайного виживання. Йому ж не поясниш.
Ритуали зняття тої порчі-сглаза основані на тому, що треба вивести організм зі стану цього перманентного стресу, зняти напругу. Тут два способи: або контакт з чимось крихким чи мяким. Або сильніший стрес, щоб організм розклинило. Відси рецепти в стилі "піти вночі на кладовище", де є сильна стресова ситуація з чіткою фазою закінчення.
Так шо в ситуації "шаман, 3 брата-імпотента і крокодилиця" шаман не такий уже і шахрай, а батько не такий уже й доверчівий дурак, бо каже, шо не має до шамана ніяких претензій.

***

Казати атеїст - не зовсім правильно. Правильно - науковий світогляд.
Бо для віруючого - релігія і бог - весь світ, 100% усього. І атеїст під таким кутом зору - це такий собі нігіліст, який сидіть у порожнечі.
А насправді - з наукового погляду - бог і релігія - частина світу, і справа не у їх запереченні, а в тому, що це не найпривабливіша частина. Є зручніше і корисніше.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments