Надія (hope_of_victory) wrote,
Надія
hope_of_victory

Тиранія приписує свої гріхи демократії

Представники будь яких тоталітарних структур: "Позволить секс - начнёться разврат, все со всеми прямо на улице. Не будет охрани - все начнут хватать еду и телеки не заплатив". І люди дійсно будуть так робити. Але це наслідки попередньої тоталитарної системи. Тиранія приписує демократії свої недоліки. Такий стан речей - продукт тиранії. Люди намагаються надолужити. Вони намахані й зациклені на цих речах через їх заборону. Голодний буде хапати їжу з помийки. А ситий буде крутити носом, вибираючи з поміж делікатесів.
Тиранія стримує природний потяг, накопичує його потенціал. І виникають люди з величезним боргом, які всякими збоченнями можуть лише збивати проценти, але основний капітал жаги уже не зможуть витратити.
Які, наприклад, не платять, коли їм здається, що можна надурити: при самообслуговуванні в закладах громадського харчування чи коли фермер виставив товар при дорозі, написав ціну й поклав скриньку для грошей.
Такі люди не спроможні зрозуміти, що крадучи на копійку, там де товар не охороняють, вони спричиняють збитків на тисячі, коли не мільйони. І що вони фактично крадуть в самих себе. Наступного разу там буде продавець і охорона, а ціна товару зросте на розмір їх зарплатні.
Якось люди не розуміють, що коли ти шкодиш іншим людям, то шкодиш і собі. Ну бо ти обєкт того ж класу. Ти теж людина. Якщо це погано для одного, то погано для усіх.
Навіть в світі, де нема ще поліції. Тисячу років тому. Коли насильницькими методами відбираєш майно, то якась частина його пошкоджується. Тобто його стає менше. І от ти довіз його на свою базу. Тепер на тебе будуть нападати. А оскільки майна стало менше, то його цінність зросла. Отже "тиск середовища" на його власника збільшився.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments