Надія (hope_of_victory) wrote,
Надія
hope_of_victory

Те що між людьми

З самого початку, з дитинства вчать мови. Між сутність предмета та його назвою, тим набором звуків, нема ніякого звязку. Мова - абстракція високого порядку, але за законами образного мислення. А логіку вчать, дай бог, аж в універі. Якщо навіть у старших класах - це не дуже рятує. От так і виходить, що інструмент, доступний всім - це образне мислення. Людина є робочим інструментом людини для пізнання. (В цьому реченні все правильно.) Тобто все що людина знає, пропущено через призму її ества.
Відси й персоніфікація. Явища навколишнього світу уявляються як людиноподібні істоти. Колись це були сили природи. Мавки, русалки, лісовик. Але який тепер влив сил природи на мешканця міста? Та майже ніякого. Тому сфера його інтересів - це суспільні сили. Бо від них тепер залежить його життя.
Всякі теорії змов - це сучасна космогонія, сучасна міфологія.
Масони і таке інше. Це не люди, а суспільні сили. Персоніфікація. Те що між людьми.
Ці суспільні зв’язки дуже постраждали від ссср. Бо ті, хто захопив владу, були не зацікавлені, щоб люди могли об’єднуватися. Створювати зв’язки, об’єднувати в навіть найменші групи - це була державна роль. І замість справжнього об’єднання були імітаціїї, сурогати. Бо справжнє б убило вплив узурпаторів, вони б втратили владу.
І від цього постраждали й люди, яким байдуже до політики. Постраждали жінки, які хотіли просто сімейного щастя. Особисте життя теж постраждало від ссср.
Бо навіть велика організація базується на зв’язку між двома людьми. Якщо цемент не може склеїти дві цеглини, то як він зробить стіну?
Зв’язки між людьми як соціальні, так і особисті було зруйновано. Бо і ті, і ті базувалися на одних і тих же принципах. І "влада" була зацікавлена, щоб ніхто й не вмів їх створювати і підтримувати.
А тепер ці потужні сили повертаються. І людям, які від них відвикли, які все життя користувалися підробками, вони видаються чимось дивним, навіть загрозою. Це як після болота потрапити у річку чи навіть в океан, особливо у бурю.
І коли в кіно чи книжці йдеться про таємну організацію, яка бореться з прибульцями - це про те, як головний герой, який символізує собою певну групу населення, опановує оті соцальні зв’язки. Вчиться ними користуватися. А також уникати помилок в їх побудові чи вже виправляти помилки, свої чи когось іншого. Особливо якщо інопланетяни - це велетенські таргани :)
Також, очевидно, що людство модернізує класичні стародавні форми й образи, на зразок, вампірів, перевертнів, привидів і таке інше, щоб описати ті таки соціальні зв’язки, їх зміни та реакцію на них різних верств суспільства.
Сценаристам і режисерам не треба нічого вигадувати. І приймати для фантазії якісь наркотики. Тільки встигай записувати, спостерігаючи навколишнє життя.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments