Надія (hope_of_victory) wrote,
Надія
hope_of_victory

Пристрасті по Американо

Американці пили каву, зварену в фільтровій (крапельній) кавоварці. Там весь об’єм води (досить великий) зразу пропускається через змелене кавове зерно. І готова кава потрапляє в от той скляний пузатий глечик, з яким у американських фільмах чи серіалах підходять офіціантки до клієнтів "Ще кави?"
І назвали цей напій "регуляр".
А в Європі пили маленьке еспрессо, зроблене кавоваркою зовсім іншої системи. Але головне, що він був концентрований, бо менше води.
А як в 1944 році американські солдати потрапляють в Італію, ну і американці стають основною категорією клієнтів італійського кафе, то італійські барісти варять звичне їм еспрессо, але розводять його кипяченою водою, щоб американцям було як удома. І називають цей напій "американо".
Отже, рецепт справжнього "русиано": По-перше, у вашій країні має бути традиція вживання кави широкими массами населення. По друге, вона має в своїй рецептурі відрізнятися від европейської. По-третьє, потрібен наплив росіян в Італію (наприклад, туристів), щоб... Четверте, італійці адаптують ваш рецепт під свою систему і називають новинку в вашу честь.

***

Елементи реальності не мають назв. Троянда не "троянда", не "квітка" і не "рослина". Це абстракція, придумана людьми. Тому в різних мовах одні й ті самі предмети називаються різним набором звуків.
Так само є цілком реальні, але нематеріальні штукенції. І вони теж не мають назв, саме тому що реальні. Але людям про них хочеться поговорити, тому вони дають їм назви. Або різні грецькі і латинські слова комбінують. І виходить філософія. Або використовують імена історичних постатей, героїв міфів та легенд. І виходить епос. Саме тому фантастика є більш досконалою формою філософського трактата.
До речі, сучасна американська фантастична кіноіндустрія (та й книжки) - це епос. За жанром. Просто раніше була одна престижна профессія - воїн. І епос був про них. А тепер платоспроможних і амбіційних категорій більше. Проте, звичайно, гуманітарії поставили себе на перше місце: в особі Супермена :)
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments