Надія (hope_of_victory) wrote,
Надія
hope_of_victory

Астрологія: небо як календар

Зараз ми кажемо "планети сонячної системи".
А в ті часи, коли виникла ця назва, все, що світилося на небі, називали зірками. Тільки одні зірки висіли непорушно, а інші - рухалися.
Тому їх називали "планидас астрес" - рухомі зірки. Тобто астрология - це насправді планетология, якось так.
Нащо взагалі було слідкувати за небом? Щоб відміряти час. Небо - велетенський годинник і календар. Можна кожен день робити зарубку на дереві, але це не досить надійно. А без будь-якого підрахунку рано чи пізно заплутаєшся: "Зараз весна. Але минуло 5 чи 6 років? До розливу Нілу тиждень чи два?"
А коли вже є надійний спосіб слідкувати за часом, то можна помітити, що явища відбуваються циклічно. Не зірки (планети) щось роблять, а планети крутяться з тою ж періодичністью, з якою відбуваються певні явища. Посуха раз на 7 років, і Марс з Меркурієм займають певну позицію відносно один одного (якщо дивитися з Землі). І посуху можна не передбачити, а спрогнозувати, якщо у вас є люди, які вивчають рух планет та співставляють з подіями на Землі. Строго кажучи, не рух планет, а проекцію їх руху на небо Землі.
Але самі Марс з Меркурієм нічого не робили. Тобто казати, що зірки впливають на події, - це робити ту саму помилку, яку робить мала дитина, котра крутить стрілки годинника, щиро вірячи, що від того мама швидше прийде з роботи.
Про 13-те сузір’я. Число 12 лежить в основі системи обчислень і Межиріччя, і Китаю, тому що вони його не вигадували. А взяли з неба. Це мікс руху двох планет.
Тобто головне не уявні картинки, які складають з зірок, а поділ неба і року на 12 частин. Бо інакше буде як у тому анекдоті, де поїзд рухається, а чоловік заглядає у всі купе підряд. Який номер купе він не пам’ятає, але пам’ятає, що за вікном був березовий гай.
Назва за сузір’ями - це декоративний елемент. Щоб краще запам’ятати.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments